بسته مطالعه مدیران

بسته‌های مطالعه‌ مدیریتی

کتاب همواره یکی از مهم‌ترین ابزارها برای ارتقاء دانش مدیران از دیرباز تا به امروز بوده. حتی امروزه که علاقه به خواندن متون بلند بسیار کاهش پیدا کرده و افراد به دنبال نکات و ترفندهای کوتاه‌تر می‌گردند اما این کتاب‌ها هستند که به آهستگی مفاهیم را خشت به خشت کنار هم قرار می‌دهند و دانشی پایدار برای مخاطب خود ایجاد می‌کنند. دانشی که با داستان، نمونه و مثال ترکیب شده و بسیار کاربردی‌ و اجرایی به نظر می‌رسد.

مدیران مدیا نیز در هر ساحتی از محتوا تلاش می‌کند محتوایی بروز و دست اول را با خلاقیت به دست مدیران ایران برساند و در حوزه کتاب های مدیریتی هم این خلاقیت را در چند ابزار محتوایی ایجاد کرده است.

روی تصویر بالا کلیک کنید تا معرفی و آموزه‌های کتاب را ببینید. در این قسمت با نگاهی به کتاب “مهم ها را بسنجید” توضیح می‌دهیم چگونه شرکت‌های بزرگ از OKR استفاده می‌کنند.

روی تصویر بالا کلیک کنید تا معرفی و آموزه‌های کتاب را ببینید. در این قسمت با نگاهی به کتاب “مهم ها را بسنجید” توضیح می‌دهیم چگونه شرکت‌های بزرگ از OKR استفاده می‌کنند.

روایت‌های صوتی

روایت‌های صوتی گاه چکیده‌ی یک داستان مدیریتی یا خلاصه‌ای از مفاهیم مدیریتی است که در کتاب های مدیریتی به آن اشاره شده است. با توجه به بررسی‌هایی که تیم مدیران مدیا از ابزارهای مورد استفاده مدیران در حوزه کتاب‌خوانی انجام شد به ضعفی در کتاب‌های صوتی مدیریتی رسیدیم که موجب می‌شد مخاطب نتواند به درستی با آن ارتباط برقرار کند و آن عدم تمرکز و حواس پرتی در هنگام گوش دادن به این گونه کتاب‌ها بود. چرا که مفاهیم کتاب های مدیریتی گاه بسیار مهم و پیچیده است و ما نیاز به تمام تمرکز خود داریم ولی مدیوم صوتی این تمرکز را به ما نمی‌دهد، خصوصا زمانی که از محتوایی به بلندی کتاب صوتی صحبت می‌کنیم.

راهکاری که ما در این زمینه ارائه کردیم این است که روایت‌های داستانی را از مفاهیم مدیریتی مجزا کردیم.

روایت‌ها و داستان‌ها در قالب فایل‌های صوتی بسیار کارآمد عمل می‌کنند و داستان گیرایی زیادی در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند. این محتواها در گام اول روی زندگی مدیران موفق ایرانی پیاده شده است که در انتهای هر روایت درس‌هایی ملموس و کوتاه از زندگی آنها ارائه می‌شود.

در گونه دوم هم مفاهیم مدیریتی را به صورت مجزا و کوتاه شده ارائه می‌کنیم تا در محدوده تمرکز مخاطب قرار گیرد. برای مثال فایل‌های صوتی که با عنوانی خاص در زمانی کمتر از ده دقیقه ارائه می‌شود که مفهومی را باز می‌کند. نمونه می‌آورد و نکات آن یادآور می‌شود و در نهایت منابعی برای مطالعه بیشتر آن ارائه می‌دهد.

خلاصه کتاب‌های مدیریتی

چکیده نویسی از یک کتاب راهی است که حتی زمانی که یک کتاب مدیریتی را قبلا خوانده باشید می‌تواند برای شما نقش یادآور و مکملی باشد که در هنگام نیاز به آن رجوع کنید و آن را مرور کنید. خصوصا در کتاب‌ های مدیریتی این موضوع بسیار پر کاربرد است و شبیه به جعبه ابزاری از توانمندی‌های مدیریتی عمل می‌کند.

حتما برای شما هم پیش آمده که به همکارتان، مدیرتان یا کارمندانتان پیشنهاد کرده باشید که کتابی که بسیار به توسعه مهارت‌هایشان کمک می‌کند بخوانند اما با توجه به دغدغه‌ها و مشغله‌هایشان هرگز توان عمل به توصیه شما را نداشته باشند. این چیکیده‌های مدیریتی آن پیش غذایی است که می‌تواند اشتهای خواندن را در آنها تحریک کند و یا تا حدی آنها را در حوزه‌ی مورد انتظار از لحاظ دانشی تقویت کند.

معرفی کتاب های مدیریتی

همانطور که ابتدای صفحه به آن اشاره شد هیچ چیز جای پیوستگی و یادگیری آهسته و بادوام کتاب را نمی‌گیرد. اما انتخاب اینکه چه کتابی را از قفسه کتاب‌های مدیریتی برداریم هم نکته‌ای مهم و حیاتی است. اینکه بدانیم برای این مرحله از کسب و کاری که در آن قرار داریم چه ابزاری می‌تواند ما را یاری کند و کدام کتاب کلید دانشی می‌تواند قفل مسئله‌ای را برای ما باز کند نیاز به یک همراه کتابخوان دارد.

بسته مطالعه مدیران به شما کمک می‌کند تا متناسب با مشکل و مسئله‌ای که در ذهن دارید کتابی انتخاب کنید تا با مثال، داستان و نظریه به شما در حل آن یاری رساند. پکیج تحلیل مدیریتی فیلم هم یکی از جذاب ترین ابزارهای یادگیری از طریق دیدن فیلم سینمایی است که پیشنهاد میکنیم حتما در همین وبسایت ببینید.

کتاب های مدیریتی

خلق رفتارهای ماندگار

خلق رفتارهای ماندگار

کتاب مدیریتی رهبری سر الکس فرگوسن

رهبری سر الکس فرگوسن

کتاب مدیریتی هنر شفاف اندیشیدن

هنر شفاف اندیشیدن

کتاب مدیریتی کار عمیق

کار عمیق

کتاب مدیریتی تفکر سریع و کند

تفکر سریع و کند

کتاب مدیریتی فقر احمق میکند

فقر احمق میکند

کتاب مدیریتی ذهنیت موسس

ذهنیت موسس

کتاب مدیریتی قوی سیاه

قوی سیاه

کتاب مدیریتی رهبری از بالای خط

رهبری از بالای خط

کتاب مدیریتی شش کلاه تفکر

شش کلاه تفکر

کتاب مدیریتی پنج عینک آینده نگری

پنج عینک آینده نگری

کتاب مدیریتی استراتژی اقیانوس آبی

استراتژی اقیانوس آبی