در این مقاله خواهید خواند

۱۱ نمونه از بهترین تجربیات آنبوردینگ کارمندان

برای برنده‌شدن در یک بازار، ابتدا باید در محل کار خود برنده شوید. یکی از مهم‌ترین ابزارهای ما در این مسیر جذب نیروهای توانمند و همگن شدن آنها با فرهنگ سازمانی شما است که دراین‌بین آنبوردینگ یک فرآیند حیاتی است که از اهمیت زیادی برخوردار است.

این گزینه در واقع مسیر شغلی یک کارمند در سازمان شما را از همان روز اول (و شاید قبل از آن) مشخص می‌کند. در این مقاله، ابتدا شرکت‌های دارای یک پروسهٔ آنبوردینگ بی‌نظیر را باهم بررسی می‌کنیم و در نهایت راه‌هایی برای بهبود آن به شما ارائه خواهیم کرد.

آنبوردینگ چیست؟

فرایند آنبوردینگ، اولین برداشتی است که یک کارمند از سازمان شما خواهد داشت. برای تاثیرگذار کردن آن، ضروری است که همهٔ ابزارها و اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار دهید تا بهتر درگیر نقش جدید و شرکت شما شوند.

اما چه چیزی یک تجربه همسوسازی عالی را ایجاد می‌کند؟ در ادامه برخی از شرکت‌هایی که بهترین برنامه‌های آنبوردینگ را دارند برای الهام‌گیری از آنها بررسی می‌کنیم.

نمونه‌هایی از یک تجربهٔ آنبوردینگ عالی

بیایید وارد عمل شویم و بگوییم چه شرکت‌هایی بهترین تجربهٔ همسوسازی را دارند. برای معرفی بهترین نمونه‌های فرایند آنبوردینگ کارمندان، ما گزینه های زیادی را بررسی کردیم. در زیر با بهترین انتخاب‌های ما و دلیل آمدنشان را در لیست آشنا خواهیم شد:

۱. زاپیر (Zapier)

بهترین ویژگی: داشتن نقاط عطف مشخص

این شرکت SaaS که به دلیل محصول بی‌نظیر و محیط کار از راه دور خود مشهور است، دارای یک گردش کار خودکار است. در حال حاضر این شرکت بیش از ۳۵۰ کارمند در ۲۳ کشور جهان دارد. با داشتن یک کسب و کار از راه دور به این بزرگی، آنبوردینگ صحیح کارمندان برای اطمینان از مشارکت آنها بسیار مهم است.

برای کاهش اضطراب شغلی، کارمندان زاپیر هفته اول خود را فقط صرف آشنایی با شرکت و تیم خود می‌کنند. این آشنایی شامل معرفی ابزارها و سیستم‌های یادگیری موردنیاز در نقش و وظایف آنها در آینده است.

هنگامی که هفته دوم شروع می‌شود، آنها آماده هستند تا با انجام وظایف کوچک کار خود را شروع کنند و در هفتهٔ سوم همکاری آنها با تیم‌های دیگر در پروژه‌های متقابل شروع می‌شود.

آنبوردینگ Zapier بسیار موفقیت‌آمیز است؛ زیرا افرادی که استخدام می‌شوند آزادی و زمان لازم برای استقرار در شرکت و نقش خود را دارند. مهم‌تر از همه، آنها این فرایند را بدون غرق‌شدن در اطلاعات و فرایندهای اضافه طی می‌کنند.

۲. بافر (Buffer)

بهترین ویژگی: سیستمی متشکل از سه همراه و یک مکان

این رسانه اجتماعی به یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزهٔ خود تبدیل شده است. این شرکت که در سراسر جهان به پیشنهادهای خود مشهور است، به شفافیت ۱۰۰٪ اعتقاد دارد. آنها سالانه تمام ارقام خود از جمله سود، هزینه و حقوق همهٔ کارکنان را منتشر می‌کنند که به‌عنوان یک آهنربا برای جذب استعدادهای جدید کار می‌کند. ناگفته نماند که فعالیت این شرکت از زمان تأسیس به‌صورت دورکاری بوده و آن را به یک کارفرمای مطلوب تبدیل کرده است.

فرایند اولیهٔ آنبوردینگ کارمندان آنها شامل یک اردوی ۴۵ روزه بود. از طرفی دیگر آنها این ۴۵ روز را تحت عنوان پیمانکار طی می‌کردند، به‌جای اینکه از همان ابتدا استخدام شوند. آنها این فرایند را کنار گذاشتند؛ زیرا کارمندان جدید احساس عدم مشارکت در تیم را داشتند.

در نتیجه، آنها تجربه آنبوردینگ خود را در دریافت ۵ ایمیل آشنایی خلاصه کردند. آنها از طریق این ایمیل‌ها می‌توانند تمام اطلاعات لازم در مورد شرکت، تیم و نقش خود را دریابند. این ایمیل‌ها عبارت‌اند از:

 • ایمیل خوش آمد گویی
 • اطلاعات اولیه
 • معرفی آنها به مدیران و همکاران
 • معرفی ابزارهایی که استفاده خواهند کرد
 • تعیین وظایف روز اول

یکی از ویژگی‌های برجسته در Buffer این است که سیستم آنبوردینگ آنها از ۳ شخص تشکیل شده است. این به این معنی است که هر ۳ آنها در این فرایند درگیر هستند:

 • مدیر استخدام
 • رفیق فرهنگی
 • رفیق نقش و جایگاه

اما مربیگری کاری نیست که بتوانید یک‌دفعه آن را شروع کنید. این فرایند شامل همکاری، همدلی و بررسی منظم است. ازاین‌رو، هر ۳ شخص اطلاعات دقیقی در مورد نحوهٔ راهنمایی و گفتگو با همکاران جدید خود دریافت می‌کنند.

همهٔ پاسخ‌ها در یک جا! بافر از یک ترفند ساده و درعین‌حال قدرتمند دیگری نیز استفاده می‌کند تا فرایند خود را به یکی از بهترین فرایندهای آنبوردینگ تبدیل کند:

به همهٔ تازه‌استخدام شدگان امکان دسترسی به اطلاعات مرکزی آنبوردینگ داده می‌شود تا پاسخ متداول‌ترین سؤالات خود را در یابند. این کار باعث می‌شود تا افراد جدید به‌جای اینکه یکباره درگیر اطلاعات زیادی شوند، در طول زمان مطالب موردنیاز خود را کسب کنند. در واقع آنها به‌اندازه‌ای اطلاعات دریافت می‌کنند که برای آنها کافی است.

۳. میرو (Miro)

ویژگی برجسته: برنامهٔ مشخص برای ۳۰، ۶۰ و ۹۰ روز

میرو نرم‌افزار تخته سفیدی است که در سراسر جهان، توسط هزاران شخص و کسب‌وکار استفاده می‌شود. علاوه بر داشتن یک محصول موفق، آنها یک تیم روبه‌رشد با بیش از ۱۰۰۰ کارمند دارند. برخلاف محصول آنها که برای کار از راه دور طراحی شده است، کار شرکت آنها از راه دور نیست. علاوه بر این آنها دفاتر متعددی در سراسر اروپا، آسیا، استرالیا و آمریکای شمالی دارند.

فرایند آنبوردینگ آنها بیش از ۹۰ روز طول می‌کشد، در این دوره افراد باید فعال بوده و به طور مستقل روی اکثر وظایف خودکار کنند. در واقع مدیران فقط هنگام راهنمایی و تعین انتظارات در کنار آنها حضور دارند.

Miro یک برنامه مشخص ۳۰، ۶۰ و ۹۰ روزه دارد که در آن انتظارات و پروژه‌های اولیهٔ همه را مشخص می‌کند. این طرح بر اساس کتاب مایکل واتکینز به نام “۹۰ روز اول” است.

هنگامی که آنها پروفایل داخلی در شرکت آنها ایجاد می‌شود، همهٔ افراد می‌توانند آن را ببینند. این کار نه‌تنها راهی برای معرفی افراد جدید به تیم است، بلکه به تعیین حوزهٔ کاری آنها نیز کمک می‌کند.

بخش مهمی از فرایند آنبوردینگ Miro ایجاد آگاهی در مورد اندازه و پیچیدگی شرکت برای کارکنان آن است. به دلیل داشتن بیش از ۱۰۰۰ کارمند در مناطق زمانی مختلف، یکی از وظایف مهم کارمندان جدید، تنظیم ساعات کاری خود در Slack یا سایر اپلیکیشن‌ها است. این کار به کارمندان کمک می‌کند تا بدانند چه زمانی می‌توانند با هم در تماس باشند.

۴. زاپوس (Zappos)

ویژگی خاص: یک ویدئو و یک پیشنهاد

چه در ایالات متحده زندگی کنید یا نه احتمالاً نام Zappos را شنیده‌اید. این برند که به دلیل فروش کفش‌های باکیفیت شهرت دارد، تجربه‌ای به همان اندازه خوب را به کارکنان خود ارائه می‌کند.

از هر نیروی جدید با یک ویدئوی آنبوردینگ استقبال می‌شود که نقش فرد و تجربهٔ کارکردن در Zappos را برای آنها مشخص می‌کند. از این طریق آنها با فرهنگ و فعالیت شرکت کاملاً آشنا می‌شوند طول این ویدئو کمتر از ۶ دقیقه است که آن را به یک مثال عالی برای صرف زمان بهینه می‌کند.

از طرفی این ویدئو به‌صورت عمومی برای تمام متقاضیان کار در دسترس است تا بتوانند حس کار در Zappo و فرهنگ آن را به‌راحتی درک کنند. با این کار آنها با یک تیر، دونشان می‌زنند:  این ویدئو به ارتقای تجربهٔ درخواست‌دهنده کمک می‌کند و درعین‌حال استعدادهای جدیدی را به سمت شرکت آنها جذب می‌کند.

https://youtu.be/WiIeImBFRK4

علاوه بر این ، Zappo به پیشنهاد خود ” The Offer ” مشهور است:

Zappos پس از اتمام دوره آموزشی خود، به افراد جدید پیشنهاد می‌کند که در ازای دریافت ۴۰۰۰ دلار شرکت را ترک کنند.

این کار مانند یک فیلتر برای استخدام افراد متعهد و دارای فرهنگ مشابه است.

۵. اپل (Apple)

ویژگی خاص: همراه آنبوردینگ مشخص با برند خودشان

تجربه حضور در اپل چگونه است؟ حتماً دلیلی وجود دارد که چرا تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان و متخصصان قصد دارند در این غول فناوری کار کنند. اپل که به‌خاطر محصولات با کیفیتش مورداحترام است، با برنامه‌ای به همان اندازه مؤثر از کارکنان جدید خود استقبال می‌کند.

آنها برای ارتباط کارمندان جدید با افرادی که عمیقاً فرهنگ اپل را درک می‌کنند، سیستم iBuddy را معرفی کردند. در این سیستم، کارمندان جدید با یک کارمند موجود جفت شده  و می‌توانند سؤالات خود را از او بپرسند. از جمله سؤالات مربوط به:

 • نقش خود
 • شرکت و فرهنگ آن
 • عرف محل کار

در واقع از این طریق به افراد تازه‌وارد کمک می‌کند تا به‌راحتی دوران خامی خود را پشت سر بگذارد. ۳۰ سال پس از راه‌اندازی ibuddies، این سیستم هنوز هم کارآمد است و توسط چندین شرکت دیگر مانند مایکروسافت به کار می‌رود.

۶. هاب اسپات (Hubspot)

ویژگی خاص: آموزش محصول

هاب اسپات به‌عنوان شرکتی که دائماً در آستانه فناوری جدید قرار دارد، به پیروی از اپل، یک پلتفرم داخلی با نام تجاری خود ایجاد کرد. این پلتفرم شامل تمام چیزهایی است که یک فرد جدید باید در مورد شرکت یاد بگیرد.

این شرکت درحالی‌که دفاتر زیادی در سراسر جهان دارد، از مارس ۲۰۲۰ به دلیل بیماری همه‌گیر کرونا به‌دور کاری روی آورد. آنها برای توسعه سیستم از راه دور خود، مطالب جدیدی را برای کارمندان و مدیران خود ضبط کردند تا با شرایط جدید کاری خود آشنا شوند.

هرچند محصولات آنها عالی هستند؛ اما درک آنها می‌تواند پیچیده باشد؛ بنابراین ویدئوهایی را برای آموزش کار با آنها ضبط می‌کنند. این کار به‌ویژه برای افرادی که تازه‌استخدام شده‌اند و تجربه کار با نرم‌افزار Hubspot را ندارند، بسیار مفید است.

۷. گرابهاب (Grubhub)

ویژگی خاص: تلاش ویدئویی

Grubhub یک برنامه تحویل غذا است که مشتریان از طریق آن می‌توانند از رستوران‌های موردعلاقه خود غذا سفارش دهند. سپس رانندگان این شرکت، سفارش را از رستوران دریافت کرده و مستقیماً درب منزل شما تحویل می‌دهند.

فرایند آنبوردینگ آنها شامل یک ویدئوی معارفه‌ای برای افراد تازه‌استخدام شده و متقاضیان بالقوه است. این ویدئوی کوتاه و آموزنده، تمام اطلاعاتی که افراد جدید برای تبدیل‌کردن شغل خود به یک تجربهٔ ارزشمند نیاز دارند، ارائه می‌دهد.

از طرفی دیگر آنها این اطلاعات را از طریق پلتفرم‌ها و فرمت‌های ویدئویی مختلف به افراد ارائه می‌کنند. به دلیل اثبات تأثیر و زمان کمتر از دو دقیقهٔ آن، ما مطمئن هستیم که این ویدئو تا چندین سال آینده نیز پاسخگو خواهد بود.

https://youtu.be/b9Qw1abN9t0

۸. فودافون (Vodafone)

ویژگی خاص: اپلیکیشن آنبوردینگ مارک

فودافون به‌عنوان یک غول مخابراتی با کارمندانی در سراسر جهان، حتماً اهمیت یک آنبوردینگ عالی را درک می‌کند. به همین دلیل بر خلاف سایر شرکت‌ها که چارچوب‌ و اسناد پیچیده‌ای دارند، Vodafone اپلیکیشن آنبوردینگ خود را ایجاد کرد.

یک نیروی جدید هنگامی که به شرکت می‌پیوندد، به برنامه Vodafone دسترسی پیدا می‌کند که او را برای ورود به سیستم کار راهنمایی می‌کند.

این برنامه برای تسهیل فرایند ورود به سیستم طراحی شده و افراد می‌توانند در آن نیازهای خود را پاسخ دهند. در واقع افراد می‌توانند هم برای یادگیری اطلاعات مهم در مورد شرکت و هم برای داشتن یک آنبوردینگ ساده از آن استفاده کنند.

۹. گوگل (Google)

ویژگی‌های خاص: وظایف فقط در زمانی که نیاز است، ارائه می‌شوند

گوگل یکی از شناخته‌شده‌ترین شرکت‌ها در سطح جهان و یکی از مطلوب‌ترین کارفرمایان است. به دلیل داشتن فعالیت‌های سرگرم‌کننده در دفتر و داشتن مزایای عالی، آنبوردینگ این شرکت جزو بهترین‌ها در جهان است.

مثالی برای اینکه Google شرکتی با یکی از بهترین تجربه‌های ورود به سیستم است: آنها یک راهنمای مدیر و یک برنامهٔ آنبوردینگ مشخص دارند. ۲۴ ساعت قبل از شروع استخدام جدید، مدیر آنها یک اعلان خودکار دریافت می‌کند که به او ۵ کار زیر را می‌دهد:

 • به آنها یک همکار یا همراه اختصاص دهید.
 • درباره نقش و مسئولیتشان با آنها بحث کنید.
 • به آنها کمک کنید تا با همکارانشان ملاقات کنند.
 • برنامهٔ حضور کارکنان را برای شش ماه اول تنظیم کنید.
 • آنها را تشویق کنید تا در مورد مسائل احتمالی آزادانه صحبت کنند.

هدف این است که یک بازه زمانی کوتاه بین دریافت ایمیل و تاریخ شروع استخدام جدید وجود داشته باشد تا وظایف خود را فراموش نکنند.

ازآنجایی‌که انجام آنبوردینگ بر عهده مدیر است، فرد جدید اطلاعات عملی بیشتری  را در مورد نقش و مسئولیت‌های خود می‌آموزد. این یک نمونه عالی از یک فرایند آنبوردینگ است که بر اساس تفکر و رفتار انسانی ساخته شده است.

۱۰.  وریسیس (Verisys)

ویژگی خاص: آمادگی از راه دور

وریسیس به‌عنوان پیشروی ارائهٔ داده‌های پزشکی، یکی از شرکت‌هایی است که از مارس ۲۰۲۰ به کار از راه دور روی آورد که با مجموعه‌ای از چالش‌ها همراه بود.

اولین مورد اینکه کارمندان جدیدشان نمی‌دانستند چگونه باید رایانه‌های خود را در خانه تنظیم کنند. در نتیجه آنها ایجاد فیلم آموزشی در مورد نحوهٔ راه‌اندازی دفتر کار خانگی را در اولویت کار خود قرار دادند. در حال حاضر تمام کارمندان جدید و فعلی از این آموزش‌ها استفاده می‌کنند.

همچنین تجهیزات جدید، همراه با یک پک خوشامدگویی تزئین شده مستقیماً درب‌خانهٔ آن‌ها تحویل داده می‌شود و کارکنان جدید به‌محض اینکه به Slack می‌پیوندند، به گرمی توسط تیم خود استقبال می‌شود.

۱۱. رودسفر (Roadsurfer)

ویژگی‌های خاص: ترکیب تمام نکات بالا در یک تجربه غنی و خودکار

Roadsurfer بزرگ‌ترین متخصص کمپرون اروپا و شرکتی روبه‌رشد است. به‌عنوان‌مثال در عرض دو سال، تعداد کارکنان آنها از ۲۰ کارمند اداری به ۲۲۵ نفر افزایش یافت.

باربارا ایم، رئیس منابع انسانی در رودسفر می‌گوید: ما واقعاً برای فضای باز و گرم خود ارزش قائل هستیم. ادغام سریع همکاران جدید در ابتدا کار سختی نبود؛ اما هر چه بیشتر رشد می‌کردیم، دادن اطلاعات لازم به افراد، معرفی ساختارها و فرایندهای پیچیده سخت‌تر می‌شد.

Roadsurfer بر اساس چالش‌هایی که در پس ذهن خود داشت یک فرایند آنبوردینگ طراحی کرد که برای کل شرکت موفقیت محسوب می‌شود. این برنامه شامل:

 • حاوی درس‌های تعاملی برای تکرار مطالب به روشی سرگرم‌کننده.
 • پیام‌ها از طریق تیم‌های مایکروسافت ارسال می‌شوند، بنابراین بسیار سرگرم‌کننده‌تر و جذاب‌تر است.
 • هم برای شرکت و هم برای تیم‌های جداگانه یک ساختار مخصوص وجود دارد.
 • در این برنامه، تیم‌ منابع انسانی کار بسیار کمتری دارند؛ اما استخدام‌کنندگان جدید بیشتر آن را دوست دارند.

نمونه‌هایی از تجارب بد آنبوردینگ

دلایلی زیادی باعث می‌شوند که فرایند آنبوردینگ خود را اشتباه پیش ببرید. یکی از اصلی‌ترین آنها زمانی است که نیاز کارکنان به تحقق اهداف سازمانی خود را درک نمی‌کنید.

هنگامی که شما یک آنبوردینگ با ابزارهای نامربوط با نقش اصلی آنها ایجاد می‌کنید، مدیریت کار برای آنها دشوار شده و در نهایت استعفا می‌دهند. اشتباهات دیگری که می‌توانید انجام دهید عبارت‌اند از:

۱. دادن کار به افراد جدید از روز اول

باز هم تأکید می‌کنیم که واگذاری مسئولیت به افراد در روز یا حتی هفته اول، هرگز شروع خوبی نیست. لازم است که به آنها زمان کافی بدهید تا در مورد اعضای تیم، نقش خود و فرهنگ محیط کاری شما اطلاعات کسب کنند. نادیده‌گرفتن این موضوع باعث اضطراب و فشار آمدن به آنها در روز اول می‌شود.

به‌علاوه، در هفته اول کار آنها را بیش از سنگین نکنید. در عوض، با دادن مسئولیت‌های کوچک شروع کرده و باگذشت زمان وارد پروژه‌های بزرگ‌ترشان کنید.

۲. تکیه‌کردن بر محتوا به‌جای افراد

همه می‌دانند که یک آنبوردینگ کارآمد زمان زیادی از مدیران و کارمندان جدید می‌گیرد. برای آسان‌تر کردن این مسیر ممکن است به شرکت به کتاب‌های راهنما، ویدئوها یا وبینارها متوسل شوید. با این که هیچ مشکلی در انجام این کار وجود ندارد؛ اما ممکن است کارمندان شما در برقراری ارتباط با سازمان شما سردرگم شوند. به‌عنوان‌مثال:

چگونه باید فعالیت‌های خود را گزارش دهند و چه اطلاعاتی باید در آن گنجانده شود؟ در مورد تحولات اساسی باید به چه کسی گزارش دهند؟ بنابراین بهترین راهی که می‌توانید به آن‌ها کمک کنید، برقراری تماس ویدئویی یا ترتیب‌دادن یک ملاقات حضوری است. پس هیچ‌چیزی بهتر از تعامل شخصی نیست.

۳. بی‌توجهی به اولین برداشت

نقش جدید مانند اولین قرار شما است. همان‌طور که شما یک کارمند را به دلیل مهارت‌هایشان استخدام می‌کنید، آنها نیز شرکت شما را بر اساس فرایند آنبوردینگ شما قضاوت می‌کنند.

اگر نتوانید انتظارات آنها را برآورده کنید، به‌احتمال زیاد طی چند ماه اول شرکت شما را ترک خواهند کرد. پس درک و قدردانی از ارزش آنها کمک بزرگی به شرکت شما است. در غیر این صورت به‌محض دریافت پیشنهاد بعدی آن را قبول می‌کنند.

هنگام ورود افراد جدید با نام خودشان به آنها خوش آمد بگوئید، یک فضای مشخص برای آنها ایجاد کرده و آن را با سخت‌افزار و نرم‌افزارهای  مناسب مجهز کنید و سپس آنها را به بقیه اعضای تیم خود معرفی کنید. حتی اگر شرکت شما از راه دور کار می‌کند، بسیاری از این موارد باید در چک‌لیست آنبوردینگ شما باشد.

۴. عجله در ورود

شرکت‌هایی مانند Toptal آنبوردینگی دارند که حتی ممکن است تا شش ماه طول بکشد. در واقع انتظار می‌رود که استخدام‌کنندگان جدید به هر نقطه عطف مهمی که می‌رسند یک چیز جدید یاد بگیرند. این یادگیری می‌تواند هر چیزی از تسلط بر هر مهارت جدید گرفته تا کارآمدتر شدن در یک حوزهٔ خاص باشد.

دلیل طولانی کردن آنبوردینگ این است که استخدام‌های جدید ممکن است چندین ماه طول بکشد تا به کارمندی کاملاً سازنده در نقش خود تبدیل شوند. هنگامی که شما باعجله این فرایند آنبوردینگ را پایان می‌دهید، کارمندان شما زمان کافی برای آماده‌شدن را نخواهند داشت. در نهایت آنها عملکرد ضعیفی خواهند داشت، بی‌انگیزه شده و با نقش خود ارتباط نمی‌گیرند.

۵. نداشتن برنامه

یک ​​فرایند آنبوردینگ معمولی حداقل ۵۴ فعالیت فرعی دارد که افراد جدید و شما باید انجام دهید. اینکه فرض کنید می‌توانید بعداً آن را در طول خود فرایند مدیریت کنید، نه‌تنها غیرمسئولانه است؛ بلکه سریع‌ترین راه برای ازدست‌دادن یک کارمند درجه یک است.

برای بیشینه تأثیر یک آنبوردینگ، مطمئن شوید که به‌خوبی برای آن برنامه‌ریزی‌شده است. به‌عنوان‌مثال شما باید تعیین کنید که این فرایند چقدر طول می‌کشد، چه چیزی نیاز دارد و برای ارائهٔ آن چه کاری باید انجام داد.

۶. چک‌نکردن آنها

تنها گذاشتن یک کارمند به معنای دو چیز است: یا از عملکرد او راضی هستید یا کاملاً آنها را فراموش کرده‌اید.

اگر حالت اول است: از آنها قدردانی کنید.

اگر حالت دوم است: کارمند شما ممکن است در شرکت احساس انزوا کرده و در نهایت کار خود را ترک کند.

بنابراین، حتی در صورت داشتن یک برنامه پرمشغله، توجه به پیشرفت کارمندان جدید خود را به یک عادت تبدیل کنید. آنها ممکن است به دلیل ترس یا خجالت نخواهند از شما سؤال بپرسند؛ بنابراین سرزدن به آنها کمک می‌کند تا از طریق پیگیری‌های مداوم احساس راحتی و دیده‌شدن کنند.

نحوه ارائهٔ بهترین آنبوردینگ که ترکیبی از بهترین شیوه‌های Google & Co است.

هر شرکتی، از جمله شرکت شما، می‌تواند با ایجاد تغییراتی در خود یک تجربهٔ آنبوردینگ مؤثر ارائه دهد. درواقع شرکت‌هایی که یک تجربهٔ ورود عالی را ارائه می‌دهند، ریشه‌های مشترکی دارند:

 • این تجربه را برای هر فرد شخصی‌سازی می‌کنند.
 • فضایی را برای پرسش‌وپاسخ کارمند فراهم می‌کنند.
 • اطلاعاتی در مورد فرهنگ شرکت به فرد می‌دهند.
 • به طور منظم با او ارتباط برقرار می‌کنند.

شما می‌توانید بسیاری از این کارها را به‌تنهایی و بدون افزایش هزینه انجام دهید، مثلاً با ارسال ایمیل یا پیام‌رسانی در رسانه‌های دیگر. اگر به دنبال یک سیستم مناسب برای ارائه فرآیند آنبوردینگ در سازمان خود هستید محصول سیستم مدیریت آموزش لرنچین ما را نیز مورد ارزیابی قرار دهید.

دیدگاه‌‌ها، سوالات و پیشنهادات خود را در کامنت بنویسید

از اینجا می‌توانید کامنت ها را دنبال کنید:
اطلاع از
guest
دیگران نخواهند دید
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

بسته‌های توسعه توان مدیریتی

نوشته‌هایی که خواهید پسندید!

برای به اشتراک گذاری، کلیک کنید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
0
نظرات شما را دوست داریم، لطفا برای ما بنویسید.x