در این مقاله خواهید خواند

کارگاه تحلیل فیلم فولاد امیر کبیر کاشان

کارگاه تحلیل مدیریتی فیلم برای توسعه شایستگی‌های مدیریتی

استفاده از ابزار فیلم در آموزش‌های مدیریتی موضوعی است که سال‌ها است استفاده می‌شود اما آنچه مدیران مدیا به عنوان ابزار آموزشی به سازمان‌ها ارائه می‌کند مجموعه‌ای از ابزارهای آموزشی مبتنی بر فیلم سینمایی است و سیستمی آموزشی بسیار نوین را تشکیل می‌دهد.

نمونه همکاری مدیران مدیا با فولاد امیرکبیر کاشان

گروه مدیران مدیا با تجربه‌ای که از تولید محتوای مدیریتی بر مبنای فیلم سینمایی در فولاد مبارکه، خودروسازی راین و شهرداری اصفهان به دست آورده بود این مدل از آموزش را توسعه داده و در همکاری با فولاد امیر کبیر کاشان به عنوان یک راهکار آموزشی نوین برای مدل شایستگی مدیران این شرکت معرفی کرد.

در این مدل ابتدا مدل شایستگی شامل تمام شایستگی‌ها و زیر شایستگی‌ها به عنوان ورودی به تیم تحریریه مدیران مدیا داده شد و برای هر شایستگی کلیدی یک اپیزود اختصاص یافت و با استفاده از مدل‌های روز و پیوند با فیلم‌های مرتبط و گره زدن محتوا با روایت فیلم متنی دقیق نوشته شده و با ارزیابی مشاوران منابع انسانی تمام زیر شایستگی‌های مرتبط با آن شایستگی را تعریف شد.

در مرحله بعدی این اپیزودها توسط تیم هنری مدیران مدیا به اپیزودهای ویدیویی با کیفیت تبدیل شد و در مرحله بعد متناسب با هر شایستگی کارگاه تحلیل فیلم ترتیب داده شد و قرار شد برای ۷۰ نفر از مدیران ارشد این شرکت به صورت دو هفته یک بار این کارگاه‌ها برگزار شود.

کارگاه تحلیل مدیریتی فیلم

اولین کارگاه برای کارشناسان منابع انسانی شرکت برگزار شد که این ابزار را به درستی بشناسند و با آن بهتر آشنا شوند. این کارگاه‌ها با استفاده از ابزارهایی چون نمایش فیلم، بازی‌های تعاملی و پرسش و پاسخ ترکیب شده تا بیشتر در ذهن مخاطبین دوره بماند.

بعد از برگزاری این کارگاه اولیه و هماهنگی با واحد آموزش سازمان این کارگاه‌ها در سطحی بالاتر و تعداد بیشتر برای مدیران سازمان در نظر گرفته شد که به صورت هر دو هفته یک بار برگزار شد.

برگزاری چنین کارگاه‌های مبتنی بر فیلم‌های مدیریتی ابزاری نوین در آموزش مفاهیم مدیریتی در قالبی جذاب و با ماندگاری زیاد مفاهیم در ذهن مخاطبین دوره است.

دیدگاه‌‌ها، سوالات و پیشنهادات خود را در کامنت بنویسید

از اینجا می‌توانید کامنت ها را دنبال کنید:
اطلاع از
guest
دیگران نخواهند دید
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

بسته‌های توسعه توان مدیریتی

نوشته‌هایی که خواهید پسندید!

برای به اشتراک گذاری، کلیک کنید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
0
نظرات شما را دوست داریم، لطفا برای ما بنویسید.x