در این مقاله خواهید خواند

پادکست کار نکن

معرفی و بررسی پادکست کار نکن و امین آرامش

امین آرامش در پادکست کار نکن که اسم عجیبش همان ابتدا شما را متعجب می‌کند میزبان مهمانانی از فضای کارآفرینی و افرادی است که به گفته خودش فقط کار نمی‌کنن، بلکه با کارشان زندگی می‌کنند.درست است که فضای استارتاپی ما پادکست گفتوگو محور و روایت زندگی افراد موفق این حوزه کم ندارد اما اگر قرار باشد از این لیست بلند بالا من چند پادکست را انتخاب کنم پادکست کار نکن یکی از آنها است و دلیل آن نوع پرداختی است که امین در این پادکست به زندگی مهمانان دارد.

ساختار پادکست کار نکن

پادکست به شکل ساده و خودمانی بدون آلایش و موزیک و تدوین اضافی به سراغ نقاط کلیدی و اثر گذار زندگی مخاطب می‌رود و معمولا از اولین قدم‌های کاری او را دنبال می‌کند به کسب و کار فعلی می‌رسد و از درس آموخته‌های زندگی او برای مخاطب نکاتی کلیدی را برجسته می‌کند.

مهمانان این برنامه عموما از فضای استارتاپی هستند ولی سمت آنها صرفا بنیان گذار کسب نیست و به نظرم این موضوع خود نقطه قوت این پادکست است و کمک می‌کند.

حضور افرادی خارج از فضای استارتاپی هم که مسیر شغلی جذابی داشتند یا در مورد نیاز مخاطب هدف پادکست صحبت می‌کنند هم گاه به پادکست تنوع بیشتری می‌دهد.

مخاطب پادکست کار نکن

مخاطب این پادکست به شکل عمومی جوانان بین ۳۵ تا ۲۰ سال هستند که هنوز در مسیر شغلی خود به دنبال تابلوی علاقه‌ی خود می‌گردند. مدیران و کارآفرینان در این بازه سنی قطعا از تجربیات مطرح شده در این اپیزود لذت می‌برند.

چرا پادکست امین آرامش را گوش کنیم؟

انتخاب مهمانان با سلیقه انجام می‌شود و امین آرامش در کنترل و هدایت گفتگو توانمند نشان می‌دهد و عموما پرس‌های درست و تاکیدات به جایی دارد و خروجی دلنشین و ساختار یافته‌ای را پیش روی مخاطب می‌گذارد که این نکته در بسیاری از این گفتگوها و پادکست‌های دیگر نادیده گرفته می‌شود.

مسیر شغلی افرادی که در رشته خود موفق هستند اصلا خطی و مستقیم نیست و همین که بدانند به چه چیزی واقعا علاقه دارند و کدام علاقه به نیاز مخاطب نیز نزدیک است بارها شکست و ناامیدی برای آنها ایجاد کرده. اما ویژگی‌ها، شانس‌ها، توانمندی‌ها و روابطی می‌تواند کلید موفقیت باشد که در این زندگی این افراد می‌توانید آنها را ببینید و انگیزه‌ای برای تلاش بیشتر و انرژی برای ادامه مسیر به شما بدهد.

بهترین اپیزود پادکست کار نکن

گفتوگو با امین کریمی را خیلی دوست داشتم ولی آنچه دلیل نگارش این معرفی بود آخرین اپیزود تا زمان نگارش متن که گفتگویی با نیما قاضی هم بنیان گذار علی بابا بود که بسیار به شخصیت من نزدیک بود و حس همزاد پنداری عمیقی با او داشتم و نکات بسیار قابل توجه و خاصی در آن مطرح شد و حتما توصیه می‌کنم که بشنوید و لذت ببرید.

دیدگاه‌‌ها، سوالات و پیشنهادات خود را در کامنت بنویسید

از اینجا می‌توانید کامنت ها را دنبال کنید:
اطلاع از
guest
دیگران نخواهند دید
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

بسته‌های توسعه توان مدیریتی

نوشته‌هایی که خواهید پسندید!

برای به اشتراک گذاری، کلیک کنید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
0
نظرات شما را دوست داریم، لطفا برای ما بنویسید.x