در این مقاله خواهید خواند

پادکست انسو

معرفی و بررسی پادکست انسو

پادکست انسو یک پادکست گفتوگو محور دو نفره بین احسان طریقت و امیر مهرانی است که با موضوع توسعه فردی و نیم نگاهی به توسعه سازمانی ارائه می‌شود. در واقع بزرگترین تفاوت این پادکست نگاه سازمانی آن است و همین موضوع کمک کرده تا درک بهتری از شایستگی‌های شغلی داشته باشند و از این دریچه زاویه کارآمدتری را برای توسعه فردی پیش روی مخاطبش قرار دهد.

ساختار و مدل ارائه پادکست انسو

این پادکست که تقریبا هر دو هفته یک بار منتشر می‌شود بیش از یک سال عمر دارد و همین امروز با نگاهی گذرا به عناوین اپیزودها یک بسته توسعه فردی جذاب را پیش روی شما می‌گذارد و به موضوعاتی پرداخته که در کمتر مرجع دیگری می‌توانید آن را دنبال کنید.

پادکست به شکل بداهه اجرا می‌شود و این موضوع به آن کمک کرده که ساختار شناور و جذابی داشته باشد و ذهن ساختار یافته‌ی ارائه دهندگان آن مانع از هرزگردی یا خارج شدن از مسیر موضوع می‌شود. این مدل از اجرای پادکست در فضای محتوای فارسی کمتر دیده می‌شود که فضای گفتوگو محور بین دو فرد ثابت حول موضوعات متفاوت انجام شود و پادکست انسو یکی از بهترین آنها است.

پادکست انسو در اپیزود فضای آستانه به شکل زنده و با حضور مخاطب ضبط شد و به شکلی متفاوت نسبت به دیگر پادکست‌ها ضبط شد.

مخاطب پادکست انسو

پادکست انسو را باید کمی بالغ‌تر از پادکست‌های کارآفرینی دانست و به نظر من مخاطبین این پادکست میانگین سنی بیشتری دارند و به یک پادکست سازمانی نزدیک است که مخاطبینی بین ۳۰ تا ۵۰ سال دارند.

این موضوع شاید به دلیل تجارب کاری ارائه دهندگان آن است که بیشتر در حوزه مشاور مدیریت و ارائه خدمات به شرکت‌ها و سازمان‌ها مشغول هستند.

چرا باید پادکست امیر مهرانی و احسان طریقت را گوش کنیم؟

احسان طریقت فرد دست به قلم و شناخته شده در فضای استارتاپی با تجربه همکاری با شرکت‌های بزرگ است و امیر مهرانی که در اولین برخورد مستقیم خودم با ایشون در رویداد کوله پشتی سال ۹۲ شخصیت آرام و متینش من را تحت تاثیر قرار داد دو وزنه‌ی مهم در این پادکست هستند که گفتوگوی این دو خروجی بسیار ارزشمندی به مخاطب ارائه می‌کند که مهم‌ترین دلیل برای شنیدن این پادکست است.

این گفتوگو در هر اپیزود چراغی در ذهن شما روشن می‌کند که می‌توانید بعد از آن دست به قلم شوید و مطالعه کنید تا آن جرقه را به نوری در ذهنتان بدل کنید. و این یک اتفاق نیست و به شکل روتین در تمام اپیزودهای این پادکست برای من تکرار شده.

توسعه فردی موضوعی است که تا چشم کار می‌کند برایش محتوا و پادکست پیدا می‌کنید اما این پادکست نگاهی متفاوت به این موضوع دارد و روی موضوعاتی دست می‌گذارد که از دل نیاز سازمان بیرون می‌آید و این تفاوت بسیار کلیدی و محتوایی اثر بخش به مخاطب تقدیم می‌کند.

بهترین اپیزود پادکست انسو

این پادکست اپیزودهای تاثیر گذار کم ندارد و اپیزودی مانند فضای میانه واقعا بازخورد جذابی گرفت اما آنچه من چند بار به آن گوش دادم و به چند نفر توصیه کردم که بشنوند اپیزود ارتقای پیش از موعد بود که به نظر من نقش مهمی در مسیر شغلی افراد دارد و حتما باید چند بار آن را گوش کرد.

دیدگاه‌‌ها، سوالات و پیشنهادات خود را در کامنت بنویسید

از اینجا می‌توانید کامنت ها را دنبال کنید:
اطلاع از
guest
دیگران نخواهند دید
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

بسته‌های توسعه توان مدیریتی

نوشته‌هایی که خواهید پسندید!

برای به اشتراک گذاری، کلیک کنید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
0
نظرات شما را دوست داریم، لطفا برای ما بنویسید.x