50 فیلم مدیریتی

لیست 50 فیلم مدیریتی به همراه معرفی و لینک دانلود

در این مقاله خواهید خواند

فیلم مدیریتی را می‌توان به عنوان یک ابزار یادگیری اثربخش توصیف کرد که اگر از دریچه موضوعات مدیریتی به آنها نگاه کنید می‌توانید با گره زدن داستان، شخصیت‌پردازی، جلوه‌های بصری و درس‌هایی هرچند کوچک آنها را در ذهن خود ماندگار کنید.

فیلم‌های مدیریتی که در لیست زیر آورده شده تنها بخشی از لیست بلندی است که مجموعه مدیران مدیا برای تولید تحلیل‌های مدیریتی خود از آنها استفاده می‌کند. بسیاری از این فیلم‌ها را شما در همین وبسایت می‌توانید همراه تحلیلی موضوعی و فیلم آموزشی پیدا کنید و یا با دریافت بسته‌های تحلیل مدیریتی فیلم مدیران مدیا در موضوعاتی چون بهره‌وری و شایستگی‌های مدیریتی بیش از 20 فیلم تحلیل شده به همراه ویدیوهای تدوین شده آن دسترسی پیدا کنید.

کاربردهای فیلم مدیریتی

از تحلیل فیلم مدیریتی یا در راستای توسعه فردی و یا توسعه سازمانی می‌توان بهره‌برد.

از جنبه توسعه فردی می‌توانید به عنوان مدیری که دغدغه توسعه مهارت‌های خود را دارد و حتی در زمان تفریح نیز ترجیح می‌دهد آنچه به این دغدغه کمک می‌کند را تجربه کند می‌توانید با تماشای هر یک از فیلم‌های زیر در یادداشت برداری و مطالعه بعد از پیدا کردن کلیدواژه‌ها، دیالوگ‌ها و سکانس‌های کلیدی که چراغی را در ذهن‌تان روشن می‌کند دست به قلم ببرید و یادداشتی از ثمره تماشای آن فیلم برای خود بردارید و با این ابزار موضوع را در ذهن خود ماندگار کنید.

به مانند حکیمانی که برای هر موضوع ضرب و المثل و قصه‌ای داشتند می‌شود برای هر موضوع مدیریتی سکانسی در خاطر داشت و در جمع به آن ارجاع داد.

در راستای توسعه سازمانی هم مجموعه مدیران مدیا تجربه دلچسب و بسیار جذابی از تولید محتوای سازمانی با تکیه بر فیلم‌های سینمایی مدیریتی دارد. جایی که سازمان‌ها برای مثال بعد از برگزاری کانون ارزیابی به سراغ تقویت نقاط قابل بهبود مدیران خود می‌روند و فایل‌های تحلیل مدیریتی ما می‌توانست به عنوان یک محتوای دیجیتال اثربخش کنار برنامه‌های آموزشی آنها قرار گیرد و مدل شایستگی آنها را در ذهن مدیرانش ماندگار کند.

برگزاری کارگاه‌های فیلم مدیریتی نیز در همین راستا در سازمان‌ها و شرکت‌های زیادی توسط مجموعه ما برگزار شد و به عنوان یک ابزار نوین در کنگره منابع انسانی سال 1400 از آن تقدیر به عمل آمد.

فیلم های مدیریتی
لیست پنجاه فیلم مدیریتی
ردیفنام فیلم به فارسینام فیلم به انگلیسی
1شبکه اجتماعیThe social network
2دزدان دریایی سیلیکون ولیPirates of Silicon Valley
3در جست و جوی خوشبختیThe Pursuit of HAPPINESS
4اگه می تونی منو بگیرCatch Me If You Can
5وال استریتThe Wall Street
6ممنون که سیگار می کشیThank You For Smoking
7گرگ وال استریتThe Wolf of Wall Street
8جویjoy 
9همشهری کینCitizen Kane
10استارتاپ.کام Startup.com
11معامله گر سرکش Rogue Trader
12دوازده مرد خشمگین Twelve Angry Men
13محیط اداره Office Space
14سه گانه پدرخوانده The Godfather trilogy
15مظنونین همیشگی The Usual Suspects
16انرون: باهوش ترین افراد اتاق Enron: Smartest Guys in the Room
17بر فراز آسمانUp in the air
18چگونه در تبلیغات پیشی گرفت How to Get Ahead in Advertising
19شیطان پرادا می پوشد The Devil Wears Prada
20گلنگری گلن راس Glengarry Glen Ross
21دکتر استرنج لاو Dr. Strangelove
22ارین براکویچ Erin Brockovich
23باران ساز The Rainmaker
24شبگرد Nightcrawler 
25مانیبالMoneyball 
26دیگ بخارBoiler Room
27بنیان‌گذارThe Founder 
28استیو جابز Steve Jobs
29جری مگوایر Jerry Maguire
30کارآموزIntern
31نجات سرباز رایان Saving Private Rayan
32یاران اوشن Ocean’s eleven
33فورد در برابر فراریford vs Ferari
34پسری که باد را مهار کردThe boy harnessed
35بله قربان گوYes man
36فرضیه همه جیزThe Theory of everything
37بازی مولیmolly’s game
38امتیازThe Score
39سه بیلبورد خارج میسوریThree billborads out of Missouri
40مافیایی هاGood Fellas
41ماموریت غیرممکنMission Impossible
42روزی روزگاری آمریکاOnce upon a time in America
43شیرهای جوانYoung Lions
44شیرهای جوانUnforgiven
45پرتگاهDownfall
46بر فراز اشیانه فاختهOne flew cukoos nest
47درون مغز بیلInside Bill’s Brain
48شکارچی مدیرانHeadhunter
49ظلم بر سخاوتMutiny on the Bounty
50کلاه بردارهاHustlers
لیست 50 فیلم مدیریتی

دو پلی‌لیست مدیریتی دیگر برای مدیران روابط عمومی و مدیران منابع انسانی را نیز بررسی بفرمایید.

بسته‌های تحلیل مدیریتی فیلم مدیران مدیا

فیلم های مدیریتی
بسته تحلیل مدیریتی فیلم مدیران مدر

تحلیل مدیریتی فیلم فورد در برابر فراری

شرکت فورد در اواسط دهه شصت میلادی دچار بحران می‌شود و کمترین فروش خود در تاریخ شرکت را تجربه می‌کند. هنری فورد دوم، نوه بنیان گذار فورد در دل یک بروکراسی بزرگ گرفتار شده که تاثیر زیادی روی بهره وری شرکت داشته و به همین دلیل به دنبال ایده‌های تازه به دل خط تولید می‌رود و از تمام سازمان انتظار خلاقیت و نوآوری دارد تا مانند پدربزرگش با یک ایده تازه بتواند تحولی تاریخی ایجاد کند. هنری فورد یک کارآفرین و یک مدیر عملگرا بود و توانست صنعت حمل و نقل را متحول کند ولی هنری فورد دوم برای تحولی تازه به یک کارآفرینی درون سازمانی نیاز دارد. که علاوه بر روحیه کارآفرینی نیازمند محیط پذیرنده و حمایت کننده هم هست. این کارآفرینی، الزاماً به خلق کسب و کار جدید منتهی نمی‌شود و می‌تواند هر نوع فعالیت و جهت‌گیری نوآورانه دیگر مانند طراحی محصول، خدمات، فناوری‌ها، تکنیک‌های اداری و سازمانی، استراتژی‌ها و موضع‌گیری‌های رقابتی جدید را شامل شود. فورد درگیر یک رقابت تجاری با خودرو سازی های دیگر مثل شورلت است و برای رسیدن به مشتری باید با آنها مبارزه کند و این مبارزه نیاز به چابکی بیشتری دارد و این همون چیزیه که مدیر شرکت رو به خط مقدم تولید کشونده تا فارغ از بروکراسی های موجود تمام راهکارهای در ذهن کارمندانش را به کمک بگیرد.


تحلیل مدیریتی فیلم مربی کارتر (بهره‌وری تیمی)

تیم مدیران مدیا فیلم مربی کارتر را با نگاهی به بهره وری تیمی تحلیل کرده اما این فیلم می‌تواند از ابعاد متفاوتی مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد. مانند کار تیمی، مربی گری، ارزیابی عملکرد و..


تحلیل مدیریتی فیلم آپولو 13 (مدیریت بحران)

آمریکا به تازگی موفق به فرستادن فضانورد روی سطح ماه شده است. مأموریت آپولو13 قرار است بار دیگر فضانوردان را بر سطح ماه فرود بیاورد. نحسی عدد 13 باعث نگرانی خانواده و مردم شده است اما جیم و تیم او، مصمّم و مشتاق به انجام این مأموریت هستند. مأموریتی که با مشکلات فراوان روبرو می‌شود و نحوۀ عبور تیم از این مشکلات، برای ما درس‌های زیادی دارد. در این اپیزود، سعی می‌کنیم از فیلم «آپولو 13» نکاتی در زمینۀ «عبور از بحران» بیاموزیم. دو روز مانده به شروع مأموریت، یکی از اعضای تیم به دلیل بیماری سرخک تعویض می‌شود و این اولین چالش جیم به عنوان رهبر واحد صف است. تیمی که ساعت‌ها تمرین با شبیه ساز پیشرفته انجام داده، اکنون مجبور به تعویض یکی از اعضاست. اما سر تا سر ماجرا برای ما درس نا امید نشدن در برابر مشکلات دقیقۀ 90 بازی است! جیم برای جلوگیری از ایجاد تنش بین اعضای تیم خودش و تیم ستادی، مسئولیت تصمیم به تعویض را بر عهده می‌گیرد و فضا کمی آرام‌تر می‌شود. اعتماد به عضو جدید کم است اما جیم با اعتماد به او و همراهی با او در تمرینات، فضا را هرچه آرام‌تر می‌کند.

تحلیل مدیریتی فیلم سگ تازی (تیم چابک)

داستان فیلم «سگ تازی» در سال ۱۹۴۲ و درمیانه‌ی جنگ جهانی دوم روایت می‌شود؛ فرمانده نیروی دریایی آمریکا، ارنست کراوس (با بازی تام هنکس)، فرماندهی ناو یو‌اس‌اس کیلینگ با نام رمز سگ تازی را بر عهده می‌گیرد. او مأموریت دارد کاروانی متشکل از 37 کشتی حامل نیرو و تجهیزات را همراه با چهار رزم ناو سبک برای عبور از اقیانوس اطلس شمالی به‌سوی بندر لیورپول در انگلستان رهبری کند. در این فیلم با مهم ترین سلاح رزم ناو سگ تازی برای عبور از بحران ها یعنی «چابکی تیم» آشنا خواهیم شد. سلاحی که تاثیر بسزایی در بهره وری تیم فرمانده کراوس داشته است.


تحلیل مدیریتی فیلم بالا در آسمان (بهینه سازی و مدیریت تغییر)

فیلم بالا در آسمان یکی از بهترین فیلم‌ها در حوزه منابع انسانی است و در لیست فیلم ‌های مدیریتی همواره جایگاه بالایی دارد. در این مقاله ما این فیلم را با نگاهی به بهینه سازی و مدیریت تغییر بررسی کردیم.

تحلیل مدیریتی فیلم خلوتگاه (تصمیم گیری بر مبنای ارزش)

فیلم خلوتگاه از داستانی واقعی الهام گرفته که برای اندرو وایت یکی از سناریونویس‌های این فیلم پیش آمد که طی آن ۱۳ غارنورد در استرالیا در غارهای زیرآبی به خاطر اینکه توفان ورودی غار را بست گیر افتادند. و ما در مدیران مدیا به جنبه‌های مدیریتی این فیلم پرداختیم تا در کنار داستان پر کشش این فیلم ماجراجویی درس‌های مدیریتی در مورد تصمیم گیری در شرایط بحرانی و بر مبنای ارزش‌های سازمانی بیاموزیم. نمره این فیلم در IMDB شش است ولی ارزش دیدنش بیش از اینها است.

دیدگاه‌‌ها، سوالات و پیشنهادات خود را در کامنت بنویسید

از اینجا می‌توانید کامنت ها را دنبال کنید:
اطلاع از
guest
دیگران نخواهند دید
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

بسته‌های توسعه توان مدیریتی

نوشته‌هایی که خواهید پسندید!

برای به اشتراک گذاری، کلیک کنید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
0
نظرات شما را دوست داریم، لطفا برای ما بنویسید.x